Zadzwoń

Przed zakupem prosimy o kontakt celem ustalenia kosztów transportu

  • 797 743 900  Zadzwoń i zapytaj o cenę transportu zbiornika !!!
Blog chmura tagów
Blog wpisy
Betonowy zbiornik na szambo, co to jest?

Szambo betonowe musi łączyć w sobie cechy użytkowe oraz realizację wytycznych ustalonych przez normy prawne ustalone w naszym kraju. Podstawowym warunkiem określonym w ustawie jest całkowita szczelność zbiornika. Szczelność zapobiega skażeniu gruntu przez nieczystości, wyciekające na zewnątrz, a jednocześnie, dba o naszą kieszeń. Dlaczego? Ponieważ dobrze wykonane szambo nie tylko nie pozwala wydostać się ścieków, ale też zabezpiecza zbiornik przed naciekaniem do wnętrza na przykład wód gruntowych i powierzchniowych, co wydłuża żywotność naszych zbiorników.

Jak wyglądają szamba dwukomorowe?

Szamba betonowe dwukomorowe z zewnątrz różnią się tylko płytą górną, która ma dwa otwory rewizyjne. Dostarczamy wtedy też dwa kominki. Szamba betonowe dwukomorowe w środku ma wsuniętą przegrodę pomiędzy szyny które umiejscowione są na ścianach bocznych.

Jaka pojemność szamba dla Twojej rodziny?

Największym problemem przy zakupie szamba betonowego jest wielkość zbiornika dla gospodarstwa domowego/rodziny.

U nas to nie problem. Dlatego odpowiadamy na to pytanie, które za każdym razem pada podczas kontaktu z naszymi konsultantami.

Jak wyglądają szamba dwukomorowe?
Jak wyglądają szamba dwukomorowe?

Szamba betonowe dwukomorowe

Szamba betonowe dwukomorowe z zewnątrz różnią się tylko płytą górną, która ma dwa otwory rewizyjne. Dostarczamy wtedy też dwa kominki.

Szambo betonowe dwukomorowe w środku ma wsuniętą przegrodę pomiędzy szyny, które umiejscowione są na ścianach bocznych. Wsunięcie przegrody oznacza, że komory będą zależne od siebie, czyli zanim napełni się pierwsza komora, woda przeleje się ścianami do drugiej komory. Błędnie mylone jest, że w drugiej komorze będzie gromadzić się np. deszczówka, w takim przypadku należy zakupić osobne, niezależne zbiorniki betonowe.

Celem montażu zbiornika dwukomorowego jest stosowanie bakterii (oczyszczalnia biologiczna). Bakterie rozdrabniają ścieki w pierwszej komorze, co powoduje, że w drugiej komorze woda jest czystsza.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl